Деінституціалізація в сфері захисту прав дітей — це процес реформування системи догляду за дітьми, заснований на принципі забезпечення найкращих інтересів дитини, визнанні пріоритету сімейного виховання. В ході цієї Реформи сім'я отримує послуги та допомогу, що сприяє її збереженню і повноцінному дитячому розвитку.
Про це повидомляє Служба у справах дітей Вознесенської міської ради.
Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей - це надскладна реформа, що охоплює фактично всі сфери життя сімей з дітьми та невід’ємно пов’язана із багатьма іншими реформами (насамперед, у сфері освіти, медицини, децентралізації влади).
В рамках реформи деінституалізації, виконання заходів плану Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2020–2026 роки в Територіальній громаді м.Вознесенська за ініціативи Служби у справах дітей міської ради 04 серпня було проведено круглий стіл з питання взаємодії органів місцевого самоврядування та комунальних закладів щодо забезпечення права дитини на здобуття освіти відповідно до її потреб.
Під час проведення круглого столу начальник Служби у справах дітей міської ради Жанна Тичинська ознайомила присутніх зі статистичними даними, відповідно до яких 84 дитини, які проживають в громаді та навчаються в закладах інституційного догляду та виховання, а також з Порядком зарахування дітей на цілодобове перебування до закладів, які здійснюють інституційний догляд і виховання дітей, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України .№586 від 01.06.2020 р.
Членами круглого столу було обговорено «дорожню карту» процедури надання органом опіки та піклування рішення, яке відповідатиме найкращим інтересам дитини.