На території КНП "Вознесенська багатопрофільна лікарня" відкрили госпіталь, щоб приймати хворих з COVID-19. Він розрахований на 46 пацієнтів з підтвердженим випадком і на 20 – для людей з ковідною симптоматикою і негативним тестом.
Два місяці в госпіталі працює лікар Олександр Фоменко. Говорить, що наразі завантаженість повна, але справляються.
"Із самого початку, як госпіталь відкрився, ми забезпечені всім на 100 %, у нас ніколи немає перебою завжди, в нас є в доступі халати, костюми, респіратори, маски, шапочки, бахали. Тобто ми забезпечені. Дезрозчини також у нас є в наявності", – розповів лікар госпітального центру інфекційних захворювань Олександр Фоменко.
У госпіталі 37 централізованих кисневих точок та 25 концентраторів. Їх наповнюють кріоциліндри. Один із них на 480 літрів, що заміняє собою 68 балонів. Головний лікар Володимир Красьоха говорить, що це безпечніше та вигідніше. За період пандемії витрати кисню у лікарні – 400 – 500 літрів на добу. В місяць ця цифра досягає відмітки 10 тонн.
Один великий кріоциліндр, вартістю 240 тисяч гривень, придбав бізнесмен, який не захотів афішувати своє ім’я. Минулого місяця держава за ковідним пакетом виділила гроші на два по 200 літрів. Їхня ціна близько 90 тис. грн.
За словами Володимира Красьохи, ковідний пакет отримали після перших випадків захворювання в районі у травні. Найбільше хворих спостерігалося у серпні. А вже у вересні розгорнули ковідний госпіталь.
"Провели і кисневі точки, і перенесли кисневі концентратори, і обладнання. Шляхом оптимізації відкрили чотири пости: один реанімаційний, один для підтверджених випадків, провізорний і терапевтичне відділення друге, яке вміщує в собі умовно від’ємних ковідних хворих, але клінічно то COVІD", – каже Володимир Красьоха.
В інфекційному відділенні на 10 окремих ліжок перебувають діти та хворі з іншими інфекційними захворюваннями.
За останні три місяці вилікували більше 500 хворих. До того ж продовжують працювати як опорна лікарня: приймають пацієнтів з іншими діагнозами та оперують.