До бюджету Миколаївщини залучать додаткові кошти.
Про це повідомляє пресслужба ДПС у Миколаївській області.
У Миколаєві відбулася нарада за участі керівників державних податкових інспекцій та фахівців управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Миколаївській області.
На порядку денному - питання ефективної координації роботи в напрямку наповнення місцевих бюджетів, сплати земельного податку і ПДФО, нарахування та сплати МПЗ, взаємодії ОТГ з суб’єктами господарювання усіх форм власності, ризики невиконання доведених показників та резерви щодо залучення додаткових надходжень до скарбниць.
Було детально обговорено питання нарахування і сплати мінімального податкового зобов’язання, вручення податкових повідомлень - рішень, проведення звірки щодо нарахованого податку, декларування доходів громадян, отримання податкової знижки платниками податків, проведення роз’яснювальної роботи серед платників податків про об’єкти, які підпадають під МПЗ.
Повнота надходжень земельного податку та орендної плати за землю до місцевих бюджетів залежить від спільних зусиль податківців та органів місцевого самоврядування у напрямку залучення землекористувачів до оподаткування, - зазначила заступниця начальника Головного управління ДПС у Миколаївській області Ольга Купчишина.
Увагу присутніх звернули на необхідності проведення якісної роз’яснювальної роботи з тими землевласниками, які не бажають виконувати свій конституційний обов’язок та сплачувати податки.
Також фахівці ДПС зауважили про важливість сплати ПДФО, який є одним з основних джерел наповнення бюджетів територіальних громад та розвитку їхньої інфраструктури.
Було обговорено наповнення резервів місцевих бюджетів, проведення інвентаризації земель, а також щорічне декларування громадянами доходів та очікувані надходження задекларованих сум до бюджетів.
За результатами наради було розглянуто усі зауваження, проблемні питання, визначено пріоритетні завдання та надано відповідні доручення.
З прибутків підприємств Миколаївщини бюджет отримав понад 45 мільйонів гривень. Податок на прибуток підприємств є одним з найвагоміших джерел наповнення дохідної частини державного бюджету.
Також місцеві громади Миколаївщини отримали 53,6 мільйона гривень податків за землю. Зокрема, від юридичних осіб місцеві громади отримали 42,1 мільйона гривень плати за землю, від фізичних осіб – 11,5 мільйона гривень.
У січні підприємці виплатили у бюджет міста понад 170 мільйонів гривень єдиного податку. Переважна більшість коштів надійшла від фізичних осіб - 108,2 мільйонів гривень.