На Миколаївщині планують висадити понад 8 вісім мільйонів нових дерев.
Про це повідомляє пресслужба Південного лісового офісу.
У філіях Південного лісового офісу ДП "Ліси України" планується навесні збільшити площі лісів на 1683 гектари – це 11 мільйонів нових дерев.
У разі гарної погоди у Миколаївській області буде висаджено 1214 гектарів нових лісів.
Нові ліси будуть висаджуватись на земельних ділянках, яки знаходяться у постійному користуванні держпідприємства.
Ми відходимо у лісорозведенні від створення монокультур, які складаються виключно, наприклад, з сосни без домішок дерев інших видів. Монокультури вразливі до змін клімату, лісових пожеж, хвороб та шкідників. Тому в нових підходах ми приймаємо природоорієнтоване рішення - при проведенні лісокультурних кампаній засаджувати ділянки різними породами рослин, - розповідають лісівники.
Особливістю лісокультурної кампанії є нові підходи ДП "Ліси України" до ведення лісового господарства. Лісова галузь в Україні довго залишалась прикладом консервативної системи, яка вимагала оновлення. Сьогодні вже створюється прозоре та комфортне цифрове середовище у лісовій сфері та впроваджуються сучасні технології, в перспективі система управління державними лісами буде повністю диджиталізована.
Ми заліснюємо землі деградовані, які вийшли з сільгоспкористування і потребують заліснення для захисту від ерозії та подальшої деградації. Це балки, береги річок, пасовища з ознаками пасовищного перевантаження тощо, - йдеться у повідомленні.
Отже, навесні в Миколаївській області буде висаджено понад вісім мільйонів нових дерев.
Найпоширеніші породи – українські сосна кримська та дуб звичайний.
На Миколаївщині продовжують палати екосистеми. Загальна площа загоряння склала понад вісім гектарів. Займання виникали або через необережне поводження з вогнем або через навмисний підпал.
За два роки повномасштабної війни збитки екології внаслідок лісових пожеж склали 27 мільярдів гривень.
З початку року на території області зафіксували 266 займань, 92 з яких відбулись в екосистемах.
Торік інспекторами ДСНС складено 127 адміністративних протоколів за навмисні підпали сухої рослинності та порушення правил пожежної безпеки, що призвели до пожеж в екосистемах та їх швидкому розповсюдженню.