Гумат калію може мати різний агрегатний стан і тому його використання відрізняється деякими особливостями.
Рідкий гумат калію
Найчастіше садівники з невеликими ділянками користуються саме рідким добривом, тому що воно зручніше у застосуванні і легше розводиться до необхідної концентрації.
Купити рідкий гумат калія можна у тарі різної ємності від 250 мл до 10 л. Все залежить від потреби. Якщо підживлення потрібне для малої кількості кімнатних квітів, то не варто купувати величезні балони.
У гумату є свій термін зберігання (дивіться на дати випуску та остаточний термін), зазвичай це два-три роки. Але користуватися можна вдвічі довше. Для кількох горщиків з квітами вистачає маленької бульбашки з гуматом на довго, часом на весь, наприклад, весняно-літній сезон. І навпаки – для дачної ділянки краще купити гумат калію одразу літрів 5-10 і користуватися розчинами весь дачний сезон.
Рідкий вид гумату оздоровлює та збагачує ґрунт гумусом. Розчином обробляють виноградні саджанці, насіння овочів, бульби рослин, а також перед посадкою замочують коріння чагарників та цибулини квітів. У сезон вегетації підгодовують під корінь овочі, плодові дерева, ягідні кущі.
Дуже важливо правильно розводити розчин, дотримуючись необхідної концентрації. Для замочування насіння потрібно 25 крапель рідкого гумату на півсклянки води. Для поливу рослин має бути зовсім інша концентрація. Багато залежить від виробника.
Рідкий вид гумату оздоровлює та збагачує ґрунт гумусом.
Сухий гумат калію
Як правило, сухий склад використовується для великих площ, де його простіше розсипати поверх ґрунту. Після цього ґрунт потрібно перекопати або розпушити. Якщо такої можливості немає, то опади та штучний полив зроблять свою справу, доставивши необхідні речовини до коріння рослин. Можна розсипати порошок ранньою весною поверх снігу, що тане.
Сухий гумат калію допомагає формуванню хорошого гумусу та розвиває у ґрунті необхідну мікрофлору. Зручний для добрива трав'яних газонів, для посипання на купу компосту (потім зверху полити). Сухий порошок використовується приблизно 1-5 г на 1 кв.м. – у середньому це 1 чайна ложка препарату на 1 кв.
Суху сіль гумінової кислоти використовують також для виготовлення рідкого розчину.
Щоб підвищити імунітет рослин, порошок розводять у воді відповідно до інструкції, надрукованої на пакеті з препаратом.