Відгодівля бичків — це заключний етап вирощування телят молочних порід до 500-1000 кг.
Нажаль, нерозуміння як правильно це робити призвело до стійкого переконання, що відгодівля телят від молочних корів є невигідним та не ефективним. Ми, як виробники правильних кормових добавок, переконані у зворотному.
Відгодівля телят від молочних корів, в першу чергу, бичків - це витратна та прибуткова справа. Головним у цьому є вибір правильної стратегії годівлі з використанням ефективних кормових добавок - БМВД та преміксів.
Уся система годівлі телят розділяється на важливі етапи:1. молочний- до 3-х місяців. 2. дорощування - до 6-ти місяців. 3. відгодівля - від 200 кг маси тіла до забою.
Щоб бички набирали вагу понад 400 кг за 7-8 місяців потрібно організувати їх раціональне харчування. Бички вимагають правильного балансу білків, вуглеводів та вітамінів. Основою раціону для бичків має складати високоякісне сіно та зерно з обов'язковим введенням кормових добавок для бичків, які забезпечують організм необхідними поживними речовинами.
Генетичні особливості телят від молочних корів не сприяють швидкому набору маси тіла як, наприклад, у м'ясних порід. Але це зовсім не заважає отримувати бичків масою тіла 200 кг у 6 місяців. Для цього потрібно починати з народження.
Годівля телят першого місяця повинна складатися з молозива-молока - перші 14 днів життя. Потім починати вводити готовий повноцінний комбікорм для телят. Як тільки телята починають з'їдати не менше 1 кг комбікорму в день з їх раціону можна виводити молоко або замінник на молочних продуктах.
На початок 3 місяця бички мають важити не менше 90 кг.
Починаючи з 3-го місяця бички повинні з'їдати сіна досхочу плюс комбікорм не менше 3 кг на основі БМВД. Важливо, щоб у кормі був повноцінний легко перетравний білок на основі шротів та макух, які вже є у складі БМВД.
Систематична ветеринарна опіка та профілактика захворювань грають важливу роль у відгодівлі бичків. Важливо не нехтувати основними вакцинаціями проти колібактеріозу, сальмонельозу та вірусної діареї.
Успішна відгодівля бичків визначає не лише якість м'яса, але й ефективність та прибутковість господарства в цілому.
Щоб відгодівля бичків була дійсно економічно ефективною потрібно використовувати дешеві корми- наприклад сіно. Але воно повинно бути з луків та бобових: люцерни, конюшини, вівса та різнотрав'я. Згодовування сіна досхочу повинно бути основою раціону для бичків після 3- х місяців.
З 3-х місяців до 6-ти місяців у корм потрібно вводити комбікорм на основі зерна пшениці та ячменю з розміром помелу 4-5 та додаванням обов'язково БМВД.
Як тільки бички мають вагу понад 200 кг можна переводити на премікси. Основу раціону має складати сіно та комбікорм не менше 4 кг з введенням 1% мінерального преміксу.
Балансування саме мікроелементів є важливим у годівлі бичків, які схильні до розвитку біломязової хвороби. Наявність водорозчинних вітамінів у преміксах не критично, адже вони виділяються мікрофлорою рубця.
Оптимальне використання різних категорій кормів, таких як сіно, комбікорми та додаткові премікси, може гарантувати необхідний баланс білків, вуглеводів та мінералів. Сучасні системи годівлі можуть автоматизувати процес і забезпечити точність у використанні кормів, сприяючи оптимальному росту бичків.Також на сайті компанії Анкорес Ви можете знайти спеціальний БМВД для телят.
Відгодівля бичків — це нескладний прибутковий процес, що вимагає інтегрованого підходу та уважної уваги до всіх аспектів. Збалансоване харчування, контроль ваги та кондиції тіла, ветеринарний нагляд та використання передових технологій — усі ці складові разом створюють фундамент для успішної відгодівлі та стабільного розвитку сільського господарства.