Висока якість, чіткість документації, швидкість друку багато в чому залежить від якості паперу. Сучасна багатофункціональна, копіювальна техніка відрізняється складною будовою.
Це потребує уважного вибору паперу. У роботі з офісним обладнанням може використовуватися лише витратний матеріал категорій: A, B, C. Продукція, яка не має категорії, для принтерів, БФП, плотерів не придатна.
Правила вибору витратних матеріалів - офісний папір
При виборі офісного паперу враховуються три основні критерії:
- густина;
- білизна;
- вологість.
Щільність витратного матеріалу відбивається в г/м2. При виборі паперу слід орієнтуватися на вигляд принтера. Весь процес друку здійснюється автоматично, без участі оператора. Тому під час використання невідповідного витратного матеріалу неминучі різні збої.
Якщо витратний матеріал буде надто тонким, пристрій може часто захоплювати одночасно більше одного аркуша. Папір великої товщини може застрягти у пристрої. Необхідно орієнтуватись на інструкцію до обладнання. Наприклад, для лазерних принтерів оптимальна товщина становить близько 85 г/м2.
Ступінь білизни визначається здатністю поверхні паперу поступово відбивати та розсіювати світло. Чим вищий цей показник, тим якіснішими та чіткішими будуть надруковані документи.
Продуктивність принтера залежить від вологості офісного паперу. Цей показник не повинен перевищувати 4,5%. В іншому випадку листи скручуватимуться. При роботі з кольоровим принтером необхідно придбати спеціальний папір.
Обладнання відомих виробників гарантує високу продуктивність, відмінну якість, тривалий термін експлуатації. Але щоб забезпечити такі умови, необхідно використовувати оригінальні витратні матеріали, призначені для даної моделі
Витратні матеріали - вибір картриджів та чорнила
Головну роль як і довгостроковість роботи принтерів фахівці відводять картриджам, вважаючи їх «серцем» цих пристроїв. Справді, від влаштування цих блоків, виду барвника безпосередньо залежить швидкість, якість друку.
У продажу зараз можна побачити чорнила для оргтехніки:
- оригінальні;
- сумісні;
- підроблені.
Кожен відомий виробник принтерів та плотерів розробляє, випускає картриджі для своєї техніки. Такі пристрої ідеально підходять для моделей, зручно встановлюються, замінюються. Робота з таким картриджем забезпечує обладнання тривалим терміном служби.
Сумісні картриджі можуть підходити для обладнання, просто встановлюються, забезпечують роботу принтера. Коштують такі блоки дешевше, що й привертає увагу споживачів. Однак необхідно враховувати, що у виробництві пристроїв виробник використовує власну технологію. Оскільки придбання ліцензії на інновації коштує дорого, вони не застосовуються в картриджах. В результаті якість друку значно нижча, чорнило витрачається швидше, раніше зношується принтер, що робить доцільність економії сумнівною.
Про якість підроблених блоків говорити не доводиться. Нерідко такі виробники використовують б/в картриджі. Є й серед такої продукції якісні моделі, але ризик придбати картридж, який не лише не забезпечить потрібної якості друку, а й стане причиною поломки техніки, дуже великий.
Використання неоригінальних витратних матеріалів може призвести до таких наслідків:
- погіршення якості друку;
- швидший знос обладнання;
- збої у роботі устаткування або його негайна поломка;
- втрата гарантії виробника;
- підвищена витрата чорнила;
- підвищена витрата паперу у зв'язку з його частим застряганням;
- заподіяння шкоди здоров'ю користувача через негерметичність при повторному заправленні.
При придбанні таких важливих витратних матеріалів, як чорнила для друку, потрібно орієнтуватися на модель принтера та призначення тонера.