З настанням посівної, агрономам потрібно розібратися з безліччю питань та приймати рішення, від правильності яких залежатиме успішність урожаю. Основним завданням є оптимальне визначення норми висіву культур. Наприклад, кукурудза МНАГОР, перед розрахунком цього критерію, вимагає враховувати:
- Вид ґрунту;
- Особливості живлення на ділянці та використання обладнання;
- Тип стиглості;
- Погодні умови регіону;
При розрахунку норми висіву кукурудзи, необхідно враховувати всі критеріїв, які мають вплив.
Посів культури
Якість насіння і підготовки ґрунту мають зв’язок з польовою схожістю. Частина рослин може гинути у вегетаційний період на початкових стадіях розвитку, оскільки ушкоджується шкідниками. Вони можуть прогризати кореневу систему, що позначиться на кількості врожаю. Норму висіву кукурудзи буде встановлено з урахуванням зазначених особливостей. Для отримання густоти стояння культур на час збору розраховуються страхові ризики, тобто, збільшується кількість насаджень.
Негативно впливатиме на врожай як зниження, так і збільшення стояння рослин. За умови зрідженого посіву, нестача врожаю буде обґрунтована недостатнім потенціалом качана. Ціль вирощування культури – отримати хорошу врожайність. Скільки потрібно насіння кукурудзи на 1 га, не можна сказати точно, оскільки навіть кліматичні умови можуть змінити ситуацію.
Детальніше про кукурудзу
Фахівці говорять про те, що головний метод посіву культури – пунктирний, що передбачає ширину міжряддя 70 см. Її зменшення дозволяє оптимізувати площу живлення рослин. Крім того, кукурудза, при сівбі з недостатньою шириною, швидше затінюватиме ґрунт, що призведе до зниження випаровування вологи. При зменшенні ризику перегріву землі знижується ймовірність появи бур'янів. В інтернет-магазині https://harvest-center.com.ua/kukurudza-cukrova/ пропонується широкий асортимент продукції за ціною виробника.
Класична густота перед збиранням залежить від кількох факторів:
- Групи стиглості та висоти;
- Особливостей ґрунту, кліматичної зони;
Кожен регіон відрізняється, тому густота буде різною. Наприклад, в одній області норми можуть становити 40 тисяч на гектар, що буде середнім показником. Але, перемістившись до другої частини країни, норма може досягати 70 тисяч на гектар. Тому немає єдиного критерію, по якому можна було б зорієнтуватися.