Організм людини на 85% складається з води. Тому для нормального його функціонування необхідно споживати достатню кількість рідини та підтримувати оптимальний рівень вологості в приміщенні. Інакше можна серйозно нашкодити не тільки собі. Також можуть постраждати дерев'яні меблі, кімнатні рослини та інші предмети побуту. Тому відповідь: так, сухе повітря небезпечне. Чим саме і як виправити ситуацію, розповідаємо нижче.
Негативні наслідки сухого повітря
Що відбувається, коли повітряні маси занадто сухі?
- У пересушених приміщеннях частинки пилу не осідають на поверхні, а постійно рухаються. І потрапляють у дихальні шляхи. А якщо врахувати, що в них розвиваються й розмножуються пилові кліщі, це ще більше погіршує ситуацію.
- Серйозно страждає шкіра та слизові. Дихання стає ускладненим, на шкірі можуть з'являтися алергічні почервоніння, свербіж і лущення. Виправити ситуацію допоможуть зволожувачі повітря.
- Постраждають очі. Через сухе повітря виникає відчуття дискомфорту, печіння, різі. Якщо затягнути змінення цього стану, зір поступово почне погіршуватися.
- На тлі низького рівня вологості патогенні мікроорганізми також швидше переміщуються в приміщенні, що підвищує ризик зараження вірусними й бактеріальними інфекціями.
- Гіпертоніки та маленькі діти особливо сильно страждають від низького рівня вологості. У людей похилого віку підвищується ризик розвитку інсульту й інфаркту.
За низького рівня вологості розсихаються дерев'яні меблі, а кімнатні рослини зазнають серйозних труднощів у вегетації.
Як визначити рівень вологості
Для цього потрібно мати під рукою гігрометр. Якщо його показник нижчий за 40%, значить повітря в приміщенні сухе. Оптимальні показники — від 45 до 60%. Є й народні методи визначення рівня вологості. Достатньо витягнути з холодильника сильно охолоджену пляшку з водою та поставити її на столі. Якщо конденсат на її стінках зникає швидко, значить із рівнем вологості не все добре — повітря пересушене.
Як виправити ситуацію
Якщо в приміщенні дуже сухе повітря, необхідно зволожувати його. Для цього слід встановити вдома спеціальний побутовий прилад — зволожувач. Краще вибирати ультразвуковий, оскільки він працює тихо. Деякі моделі мають підсвічування, тому їх можна використовувати в дитячій як нічник. Такі моделі можна замовити в каталозі Алло.юа у Дніпрі. Що ще робити:
- Обов'язково провітрюйте кімнати. Бажано створювати щось на кшталт протягу. Провітрювання потрібно проводити будь-якої пори року та за будь-яких температурних показників за вікном.
- Спробуйте розвішувати на радіатори або двері вологу білизну після прання.
- Залишіть у кімнатах квіти в горщиках. Підійдуть хлорофітум, драцена, фікус. Їх бажано регулярно поливати та обприскувати.
- Регулярно виконуйте вологе прибирання. По-перше, зможете прибрати максимальну кількість пилу, по-друге — підняти рівень вологості в кімнаті.
І звичайно, не забувайте пити достатньо води. Рекомендована норма для дорослої людини — 30 мл на кожен кілограм ваги.