Улюблений напій класика американської літератури Ернеста Хемінгуея вже давно не сприймається як дешевий алкоголь низької якості. Технології виробництва постійно вдосконалюються, але значною мірою смакові характеристики визначаються ще й регіональними особливостями. Розглянемо, яким буває ром з урахуванням декількох визначальних критеріїв.
За технологією виробництва
Розрізняють три види напою:
- Виготовлений промисловим методом. Це понад 90% обсягів його світового виробництва. Головною перевагою є практично безвідходне виробництво, оскільки залишки патоки беруть участь у наступному циклі.
- Сільськогосподарський метод. Характеризується підвищеною собівартістю, використовується тростина, з якої ще не видобули цукор. Такий ром поширений менше саме через підвищені ціни, оскільки смакових переваг перед промисловим він не має.
- Тафія. Виготовляється виключно із залишків патоки. Якість сумнівна, але такий напій дешевий. Його вживають там, де виготовляють, тобто на експорт він не йде.
За місцем виготовлення
Оскільки на законодавчому рівні виробництво напою не регулюється, тут є чимала кількість варіантів:
- Карибський, який не має якихось характерних особливостей. Загалом карибський ром (що те ж саме, що і ямайський ром) може мати міцність від 25 до 60%, дивує ванільними, квітковими та фруктовими ароматами й смаками.
- Кубинський вважається легшим, саме тому його дуже полюбляють використовувати як основу для коктейлів, включно з такими мегапопулярними, як «Дайкірі» чи «Куба Лібре».
- Барбадоський. Напій світлого кольору з квітково-фруктовими нотками. Вважається одним із найкращих за якістю.
- Домініканський. Максимальна міцність — 45%, гама кольорів — від майже прозорого легкого до міцного темного.
- Англійський ром зазвичай виготовляють міксуючи декілька сортів напою. Captain Morgan, популярний в Україні, має переважно або британську прописку, або ямайську.
За кольором
Ця характеристика напою може багато чого розповісти про технологію виробництва, про строки витримки та якість міксування:
- білий (срібний, прозорий) ром витримується приблизно пів року в ясеневих чи дубових бочках і характеризується відсутністю вираженого смаку;
- золотий (бурштиновий) — має відповідний колір і середню густину, витримується 3–5 років, може містити есенцію прянощів і фруктів;
- темний (чорний) — найміцніший варіант, у якому зазвичай відчувається смак карамелі та патоки. Строки витримки великі, від 4 до 20 та більше років, що й надає напою такий колір.
Знаючи ці особливості, ви зможете легше підібрати собі ром, який відповідає вашим індивідуальним алкогольним уподобанням. Краще вибирати напій у популярному маркеті алкогольних штук Маудау. Тут ви знайдете детальний опис сорту та навіть поради щодо вживання. Вдалого вибору!