GPS-трекер – це електронний пристрій, основне призначення якого визначати координати рухомого об'єкта. За допомогою автомобільного трекера можна моніторити переміщення вантажу, контролювати дії співробітників та інше.

Головне

Сучасні моделі трекера мають два модулі. Один приймає сигнал від супутника, щоб визначити координати. Другий відповідає за передачу зібраних даних на сервер. У комплектацію пристрою входить акумулятор, що дозволяє зберегти дані у разі втрати зв'язку із сервером.

Принцип роботи

Прилад підключається до супутників, які визначають координати об'єкта. Отримані дані передаються на сервер за допомогою мобільного інтернету і після їх обробки відображаються в особистому кабінеті власника транспортного засобу.

Для повноцінного використання GPS трекера потрібно встановити SIM-картку.

Критерії вибору

Перш ніж купити автомобільний трекер, слід звернути увагу на такі моменти:

  • Різновид пристрою. Одні прилади призначені для легкових автомобілів, інші – вантажних. У продажу можна зустріти універсальні моделі, які підходять для кожного виду транспорту.
  • Функціональні можливості. Якщо необхідний трекер для контролю стандартних функцій, досить використовувати просту модель. Якщо необхідно контролювати, наприклад, рівень палива у двох баках ТЗ, то буде потрібен більш функціональний пристрій з необхідною кількістю роз'ємів, щоб підключити датчик рівня палива у кількості понад 1 штуку.
  • Вартість. Надто низька ціна є свідченням того, що перед вами пристрій низької якості. Також варто відзначити, що чим більше функцій має трекер, тим вища його вартість.
  • Кількість слотів для SIM-карток. Якщо транспортний засіб часто знаходиться у зоні зі слабким покриттям мобільного зв'язку або перетинає кордон України, то бажано зупинити свій вибір на моделі із двома SIM-картками. Це дозволить підтримувати постійний зв'язок із приладом.

Монтаж

Встановлюючи GPS трекер важливо, щоб він був прихований від сторонніх очей, але при цьому у разі потреби, щоб був доступний майстру. Антена має бути розташована далеко від металевих поверхонь, інакше це негативно вплине на якість сигналу.