Як відбувається нострифікація диплома?

Іноземна освіта цінується в Україні досить високо, проте диплом, здобутий в іншій країні, не вважатиметься легальним без процедури легалізації. Ця процедура називається «нострифікація» і проводиться у будь-якій країні відповідно до затверджених правил. Це необхідно, щоб підтвердити не сам факт наявності освіти, а рівень підготовки спеціаліста та його відповідність державним стандартам.

У нашій країні нострифікація диплома проводиться згідно з нормами законодавства України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0878-03#Text). Цю процедуру має право проводити лише Міністерство освіти, проте деякі бюро перекладів та компанії можуть допомогти скоротити терміни нострифікації та взяти на себе всі бюрократичні турботи.

На ukrdiplom.com.ua/uk/nostrifikacziya-diplomu-v-ukrayini/ ви можете замовити нострифікацію диплому за доступною ціною. Фахівці дуже швидко підготують необхідні документи, які дозволять використати свій диплом для подальшого навчання чи працевлаштування.

Етапи нострифікації диплома в Україні

Нострифікація диплома в Україні може відбуватися досить довго. Офіційно ця процедура займає від 5 робочих днів, але може тривати і кілька місяців. Тому, якщо вам потрібно легалізувати документи про освіту швидко, логічніше довірити цю справу професіоналам.

Нострифікація диплома бакалавра можлива лише за дотримання всіх встановлених правил. Заявник має надати Міністерству освіти оригінали диплома, копії попередніх документів про освіту, документи, що засвідчують особу, а також документи, що підтверджують факт навчання, акредитацію вишу та інші папери згідно із Законом України.

Процедура включає кілька етапів, про які докладніше поговоримо далі.

Збір та підготовка документів

Це досить тривалий етап, причому більшість документів потрібно отримати наперед у країні навчання. До таких відносять не лише сам диплом, а й довідки з університету, які підтверджують факт навчання, акредитацію навчального закладу та інші.

Усі документи потрібно перекласти українською мовою та легалізувати (залежно від країни, апостиль чи консульська легалізація). Робити це необхідно в професійно бюро перекладів, оскільки власний переклад не вважатиметься легальним.

Подати документи до Міністерства освіти України

Це можна зробити особисто або поштою. Перед тим, як надіслати документи, людина має переконатися, що зібрано та правильно оформлено повний пакет. В іншому випадку висока ймовірність відмови, що призведе до більш тривалих та складних бюрократичних процедур.

Аналіз експертів

В Україні аналіз та оцінку документів має право проводити лише Міністерство освіти. Для процедури збирається комісія експертів, яка визначає відповідність здобутої освіти українським стандартам та чи може людина виконувати певну роботу, відповідно до своєї кваліфікації.

Підготовка висновку

Оцінивши всі подані документи, комісія складає експертний висновок. Людина може отримати позитивний чи негативний результат, і навіть рекомендації проходження додаткових курсів підвищення кваліфікації.

Видача свідоцтва з результатом

Це свідчення є основою подальшого офіційного використання свого диплома чи атестата. Без процедури легалізації людина не має права оформитись на роботу або продовжити освіту, використовуючи іноземний диплом.

Процедура легалізації може розтягнутися на місяці, особливо якщо акредитація вишу сумнівна, або програма підготовки значно відрізняється від української. Тому багато хто воліє скористатися допомогою компаній-посередників, які допоможуть швидко і без проблем пройти процедуру нострифікації та отримати необхідне свідчення.