16:41, 27 травня 2019 р.
Надійне джерело
"Треба завжди говорити людям правду": інтерв'ю з головою Бузької ОТГ Заволока Ю.Ю.
Цього тижня, 27 травня 2019 року, голова Бузької об'єднаної територіальної громади розповів, як йому вдається розвивати одразу два великих селища.
Одразу хочеться звернути увагу на атмосферу, в якій вдалося поспілкуватись із Юрієм Юрієвичем. Цей голова - відкрита і впевнена у собі людина, не схожа на тих посадовців, яких ми здебільшого звикли бачити на екранах. Щоб дізнатися, що представляє з себе людина, яка займає посаду голови Бузької ОТГ ,ми зустрілися з Юрієм Юрійовичем. Що з цього вийшло, читайте далі в інтерв’ю.
Юрій Юрійович, звідки Ви родом?
Я родом з с. Таборівка. Народився у с. Таборівка Вознесенського району, потім деякий час проживав у Дніпропетровську, потім знову повернувся до рідного села.
Яка у Вас освіта? Хто Ви за фахом?
Я закінчив Вознесенський коледж факультет "Право", потім за тим же фахом закінчив бакалаврат у Чорноморському університеті імені Петра Могили.
Як і коли Ви стали головою об'єднаної громади?
Моя політична кар'єра почалась у 2016-му році, спочатку я був головою Таборівської сільської ради, потім я пішов на вибори голови Бузької ОТГ, від партії "Солідарність", мене висунула партія як свого кандидата. В другому турі, коли залишилось 4-ри кандидати, я з відривом більше 30% голосів від найближчого опонента виграв ці вибори.
Як гадаєте, чому люди обрали саме Вас?
Ну справа в тому, що дещо я вже показав на посаді голови Таборівської сільради, люди виявили довіру, за що я їм дуже вдячний.
Як люди відреагували на пропозицію об'єднати громаду?
Спочатку люди боялись, що це буде нерівномірне управління, думали, що кожна громада буде "тягнути ковдру на себе". Однак з часом люди побачили, що кошти розподіляються рівномірно, питання спочатку ставляться на обговорення, потім виносяться на голосування. Все відбувається відкрито і чесно. Звичайно, всім догодити неможливо, завжди знайдуться ті, хто буде невдоволений владою.
Чи важко такому молодому очільнику знаходити спільну мову з більш старшими підлеглими?
Ні, насправді вікова категорія людей, з якими я працюю, дуже різна. Скільки б років не було людині, якщо вона каже правильні мудрі речі, треба до неї дослухатись. Не можна приймати рішення одноосібно. Треба співпрацювати, а не вирішувати все за всіх. Тим більше, що відповідальність за прийняте рішення досить велика.
Чи належите Ви зараз до певної політичної сили?
Так, я досі член партії "Солідарність". Саме ця партія висунула мою кандидатуру на цю посаду.
Недавно пройшов мотофест " Ballast-2019", і Ви перший голова громади, який пішов назустріч організаторам. В чому заключалась Ваша підтримка?
Ну, в принципі, ми не так багато зробили, як хотілося б, тому що до нас пізно звернулись. Ми розчистили дорогу, встановили столики, прибрали територію. Це була мінімальна допомога. Наступного року ми докладемо більше зусиль і зробимо більше, ніж цьогоріч. Вже є певні плани, гадаємо, до вдасться їх втілити.
Особисто Ви маєте якусь вигоду від таких заходів?
Особисто я ні, я вважаю, що це гарний спосіб розвитку громади. До організації заходу приєднуються підприємці, селяни, підсобні господарства. Це все приносить людям прибуток, а отже, розвиває громаду. Я вважаю, що це певна реклама для району. Тому я гадаю, що слід підтримувати таких ініціативних громадян і допомогати їм в організації подібних заходів.
Скажіть, з якими питаннями до Вас найчастіше звертаються селяни?
Голова: - Це найрізноманітніші питання - освітлення, водопостачання, спори з сусідами, дороги, каналізація, будівельні питання, дитсадки, школи. Це все вирішується або на місцях, або із залученням необхідних служб. На щось вдається реагувати швидко, деякі питання потребують більше часу для їх вирішення. Головне - намагатись дійсно допомогти.
Хто підтримує Вас у Вашій нелегкій роботі? Батьки, дружина, рідні?
Батько помер у 2013 році, мама проживає у Дніпропетровську, мене підтримують два брати і кохана дружина.
Так як у країні новий Президент, скажіть будь-ласка, як Ви будете з ним працювати : взаємодіяти чи знаходитись в опозиції?
Ні, я не бачу зараз підстав бути в опозиції. Якщо людина буде розвивати нашу державу, вирішувати нагальні питання наших громадян і дбати про їх добробут, я не бачу сенсу знаходитись в опозиції. Якщо людина робить правильні речі, це слід поважати і не заважати такій людині.
Які плани на найближче майбутнє?
Ну, наприклад, візьмемо школи. Якщо у Таборівській ЗОШ є великий гарний спортзал, в якому можна грати у футбол, баскетбол, волейбол, то у Бузькій школі його взагалі немає. Це неправильно. Тому найближчим часом ми вирішужмо питання зведення спортивного залу в Бузькій ЗОШ. Це потреба наших учнів. Нам просто потрібно трохи часу, щоб зробити все правильно.
Що б Ви порадили головам об'єднаних територіальних громад на Миколаївщині?
Ну, по-перше, хотів би сказати, що не треба боятись децентралізації і об'єднання, якщо правильно до цього підходити, це дійсно працює. І по-друге, і напевно, найголовніше, завжди казати людям правду. Так, не завжди хочеться виходити до людей, особливо коли знаєш, що підніматимуть складні питання. Однак, треба їхати, треба спілкуватись і казати правду. Можливо, люди будуть обурюватись, але у важкі часи вони завжди знатимуть, що влада каже правду.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:59
25 листопада
08:55
25 листопада
21:33
22 листопада
live comments feed...