19:12, 17 січня 2020 р.
На Николаевщине суд обязал браконьера оплатить ущерб в сумме около 20 тысяч гривен
На Миколаївщині суд зобов’язав браконьєра сплатити майнову шкоду у сумі майже 20 тисяч гривень.
Суд притягнув браконьєра з червонокнижною рибою до адміністративної відповідальності та зобов’язав його сплатити майнову шкоду у сумі 19 174 грн.
Двадцять дев’ятого жовтня 2019 року Миколаївський рибоохоронний патруль викрив грубе порушення правил рибальства.
На особу складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до правоохоронних органів за місцем скоєння правопорушення.
Інцидент стався на Бузькому лимані, поблизу с. Галицинове Вітовського району Миколаївської області.
Близько 17 години виявлено порушника, який з човна здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову – драч. За допомогою якого здобув: берш (судак волзький), який занесений до Червоної книги України – 29 екз. та окунь – 2 екз. Загальна вага незаконно добутих водних біоресурсів склала 4 кг. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 19 174 грн.
«Рибоохоронний патруль Миколаївщини викрив кричущий випадок браконьєрства. Порушником була здобута молодь зникаючої риби берш та завдано серйозні збитки рибним запасам. Відповідальні рибалки знають, що ловити таку рибу заборонено законом. В разі попадання на гачок рибини берш – вони її відпустять. Інша річь коли риба попадає до саморобного браконьєрського засобу. По перше, порушник її ніколи не відпустить, а по друге більша частина риби, що «попалася» на заборонене знаряддя все одно помре від отриманих ран», — коментує начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області Євген Міщенко.
Берш (судак волзький) має природоохоронний статус «зникаючий» та заборонений до вилову. Основними причинами зміни чисельності цієї риби є зникнення типових біотопів. Це відбувається у результаті зміни гідрологічного та хімічного режимів водойм, спричиненої гідротехнічним будівництвом та забрудненням води. Риба також занесена до списків Бернської конвенції, МСОП та Європейського червоного списку.
Управління Держрибагентства у Миколаївській області наголошує, що червонокнижні риби охороняються державою та заборонені для вилову. За незаконний вилов червонокнижних риб передбачена адміністративна відповідальність за ст. 90 КУпАП. Дана стаття передбачає накладення штрафу від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого. А також на посадових осіб – від 510 до 850 грн з конфіскацією всього добутого.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:59
25 листопада
08:55
25 листопада
21:33
22 листопада
09:31
22 листопада
live comments feed...