• Головна
  • В лютому тариф на воду та її відведення підняли до 56 гривень за куб
20:28, 23 березня 2021 р.

В лютому тариф на воду та її відведення підняли до 56 гривень за куб

В лютому тариф на воду та її відведення підняли до 56 гривень за куб

У житловому масиві села Центрального Шевченківської територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області водопостачання вже місяць здійснюють за графіком – три години на добу, а вартість послуг з надання води та її відведення підняли майже в чотири рази. 15 людей вийшли на протест.

В лютому тариф на воду та її відведення підняли до 56 гривень за куб. Споживачі, у яких немає лічильника, мають сплачувати 168 гривень з людини.

Масив забезпечує водою свердловина, яка розміщена на території Снігурівської виправної колонії №5. Саме під стіни колонії і вийшли протестувальники.

Люди звертались до адміністрації Президента, до заступника міністра юстиції, до обласної адміністрації та облради. Селяни вимагають, аби свердловину віддали на обслуговування територіальній громаді.

Житловий масив з багатоповерхівками та десятьма приватними будинками у селі Центральне зводили для робітників закладу відбування позбавлення волі. Комунікації підведені до виправної колонії – три водонапірні башти та каналізаційний колектор. На початку дев’яностих років 125 абонентів мали б передати на баланс житлово-комунального підприємства, та це було зроблено тільки фіктивно. Фактично люди сплачують за комунальні послуги у бухгалтерію колонії.

"Так бути не повинно. Колонія повинна займатися своїми справами, а водопостачанням житлово-комунальні підприємства. Але чому так стало, – питання і по тарифах, і по графіку води, – мені не відомо", – розповів Шевченківський сільській голова Олег Пилипенко.

За словами начальника Снігурівської виправної колонії №5 Олександра Гавриленка, головною причиною збільшення тарифу та встановлення графіку є перевитрати води. Із 1-го січня в колонії за електроенергію сплачують 2 гривні 40 копійок, а було 1 гривня 16 копійок.

Суспільне Миколаїв

"Люди звикли користуватися водою та не платити за неї. Вони в нас живуть, як при комунізмі. Вони платять за 1 – 2 куба з родини. Такого ж не може бути. А ми не можемо прийти і перевірить їхні лічильники", – сказав Олександр Гавриленко.

Віддати одну свердловину колонії у розпорядження територіальної громади, або ж перевести абонентів до вже існуючого житлово-комунального підприємства, яке забезпечує село водою та надає послуги з водовідведення – два шляхи подолання проблеми. Та на це потрібні час та офіційні накази.

"Вишка – це власність держави. Я нею розпоряджатися не маю права. Якщо буде вказівка, я повинен її виконати", – сказав Олександр Гавриленко.

На звернення людей відреагували у Миколаївській обласній державній адміністрації. До виправної колонії направили комісію, яка перевірила законність підняття тарифу. За результатами роботи комісії домовились, що об’єми води будуть передані до житлово-комунального підприємства "Центральний". Підприємство укладе договори з людьми і контролюватиме роботу лічильників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...