23:07, 21 квітня 2023 р.
До початку нового навчального року миколаївські школи готують укриття
На Миколаївщині з першого вересня 2023 року відкриються школи, які обладнані укриттями.
Водночас приміщення мають бути таким, щоб під час повітряної тривоги в ньому могли одночасно розміститися всі, хто в цей момент перебуває в закладі освіти.
Про це розповіла начальниця департаменту освіти та науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська.
За словами Алли Веліховської, якщо в школах не буде облаштованого за всіма вимогами укриття, навчатися офлайн в закладі учні не будуть.
“У шкільних укриттях має бути відповідна система комунікацій: витяжки, двері, кількість виходів, декілька приміщень. Щоб заклад почав працювати, необхідно декілька допусків. Обов’язково служба ДСНС проводить обстеження, дає доступ до використання цього укриття, тобто воно його ліцензує. Обов’язково дається дозвіл військової адміністрації й далі беруться заяви батьків, якщо вони погоджуються і беруть на себе цю відповідальність”, — говорить Алла Веліховська.
Зі слів Веліховської, департамент освіти станом на квітень 2023 року співпрацює з Міжнародною організацією ЮНІСЕФ, що допоможе облаштувати укриття в навчальних закладах.
“Розглядають 83 заклади Миколаївської області, включаючи дитячі садочки й школи, де вони також планують допомогти нам будувати укриття, обладнувати їх, робити десь косметичний ремонт, десь щось додатково закуповувати: стільці, столи, щоб дітки могли перебувати”, — розповідає начальниця департаменту освіти.
Облаштувати укриття адміністрація шкіл мають до серпня 2023 року, додає Алла Веліховська.
Готують підвальне приміщення для очного навчання дітей в Миколаївському ліцею №22.
“Проєкт уже зроблений і документи пішли на тендер і сподіваємось, що першого вересня ми його здамо. У школі капітальне приміщення, воно достатньо глибоке. Але проблема в чому, в тому, що тут треба робити ремонт, такий косметичний ремонт і підлогу, і стелю, і стіни. тут немає водоводу, тут немає туалетних кімнат і тут немає витяжної вентиляції”, — говорить директор Миколаївського ліцею № 22 Петро Богун.
За словами директора закладу, до повномасштабного вторгнення Росії, підвальне приміщення використовували в господарчих цілях. Інколи проводили заняття з захисту України. Зараз його функція – зберегти життя людей.
“Так сталося в цьому життя, що шкільні підвали, вони будуть виконувати функцію, найголовнішу – забезпечити безпеку освітнього процесу. Ми – навчимо, але треба, щоб вони були живі й здорові діти”, — каже Петро Богун.
Мама двох учнів Наталя Грудова говорить, поки в Україні діє воєнний стан, її діти до школи ходити не будуть.
“Укриття – це яке б воно гарне не було, але якщо буде якась ракетна небезпека, насамперед – це загроза життю моєї дитини. Я за онлайн-школу. Ми вчимося, є планшети, є гаджети, є інтернет-зв’язок, на щастя. Тому ми вчимося поки так, а коли буде Перемога, тоді будемо ходити до школи”, — розповідає Наталя Грудова.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:33
22 листопада
09:31
22 листопада
22:22
20 листопада
13:20
20 листопада
10:17
20 листопада
21:34
18 листопада
19:35
18 листопада
live comments feed...