10:31, 15 квітня
200 мільйонів передадуть на укриття в закладах освіти Миколаївщині
Уряд надасть 200 мільйонів гривень на ремонт та будівництво укриттів для закладів освіти Миколаївщини.
Про це повідомляє пресслужба Урядового порталу.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову "Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти", якою затвердив механізм розподілу фінансування на облаштування безпечних освітніх просторів у закладах освіти у 2024 році.
Пріоритетне завдання МОН — відновити доступ до очного навчання там, де це дозволяє безпекова ситуація. Базова потреба — наявність укриттів у школах.
Тому цьогорічна субвенція на їхній ремонт та будівництво становить 2,5 мільярда гривень. Ухвалені урядом правила дозволять прозоріше та ефективніше створити безпечні освітні простори в громадах, щоб повернути дітей до очного навчання, — зазначив Міністр освіти і науки Оксен Лісовий.
Відповідно до постанови, субвенцію на укриття у 2024 році буде спрямовано лише для закладів загальної середньої освіти, які працюють за дистанційною та/або змішаною формою навчання.
Також визначено 8 пріоритетних областей та граничні обсяги надання субвенції на облаштування безпечних умов для кожної з них.
Так, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області отримають 500 мільйонів гривень. Миколаївська та Херсонська області — 200 мільйонів гривень. Одеська, Сумська та Чернігівська області 150 мільйонів гривень.
За словами заступника міністра освіти і науки України Андрія Сташківа, в умовах, коли держава спрямовує значну частину коштів на оборону, держава повинна використовувати ресурси максимально ефективно.
Уряд для цього визначив пріоритетні регіони, які потребують першочергового фінансування. Це прифронтові та прикордонні території, де сотні тисяч дітей не можуть повернутися до очного навчання через брак укриттів. Також продовжуємо шукати додаткове фінансування для відновлення доступу до очної та безпечної освіти в інших областях, — наголосив Андрій Сташків.
Серед головних умов:
наявність проєктно-кошторисної документації на будівництво або капітальний ремонт безпечного місця; у ЗЗСО навчається не менш ніж 200 дітей; підтверджене співфінансування з місцевого бюджету, мінімальний розмір якого відповідає індексу податкоспроможності громади; проєкт повинен бути завершений у цьому році.
Окремо 150 мільйонів гривень субвенції буде спрямовано на завершення реалізації проєктів із будівництва укриттів, розпочатих у 2023 році, але за умови, що вони вже профінансовані та завершені мінімум на 40%.
Цього року всі проєкти з капітального ремонту або будівництва укриттів громади подаватимуть через систему DREAM.
Раніше, Чорноморський національний університет імені Петра Могили майже повністю відновив пошкоджені обстрілами приміщення, а нині реконструює будівлю для безпечного проведення навчання в офлайн-режимі.
Також у місті презентували сучасний проєкт відновлення зруйнованої школи. В планах - відбудова сучасного навчального закладу, аналогів якого не має на півдні України. Наступний крок – залучення коштів із США на проєктування і відбудову школи для навчання 1326 дітей.
Крім того, у Миколаєві планують залучати міжнародні інвестиції, відновлювати інфраструктуру та економіку. Серед ключових завдань – продовження співпраці з ремонту закладів соціальної, медичної та освітньої сфер, збільшення грантових програм для громад та місцевого бізнесу, розвиток економіки області та створення робочих місць.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:33
22 листопада
09:31
22 листопада
22:22
20 листопада
13:20
20 листопада
10:17
20 листопада
21:34
18 листопада
19:35
18 листопада
live comments feed...