• Головна
  • Перекривати 25% споживання електроенергії допомагають водоканалу Вознесенська сонячні панелі
19:11, 12 червня

Перекривати 25% споживання електроенергії допомагають водоканалу Вознесенська сонячні панелі

Сонячні панелі. Фото: Суспільне

Сонячні панелі. Фото: Суспільне

На підприємстві «Водопостачання міста Вознесенська» запрацювала сонячна електростанція. Керівництво підприємства каже, що вона допомагає стримувати зростання вартості послуги для населення.

Про це йдеться у сюжеті «Суспільного».

У громаді — це вже третя сонячна електростанція, потужність якої складає 167 кіловатів.

Головний енергетик підприємства

Головний енергетик підприємства

За словами головного енергетика підприємства «Водопостачання міста Вознесенська» Володимира Косовського, сонячна електростанція допомагає економити 50% електроенергії.

«До встановлення сонячної панелі у 2024 році економія електроенергії на цій насосній досягала 20-25 відсотків. А зі встановленням цієї панелі ми досягли 50 відсотків. Можна буде під'єднати насос за відсутності живлення зовнішнього. І за рахунок акумуляторів він може частково подавати воду на деякі частини міста», — розповів він.

Заступник Вознесенського міського голови Андрій Макоєд каже, цю станцію закупили за 150 тисяч євро у співфінансуванні з благодійною організацією «GIZ».

«Наразі ми маємо сумарно близько 367 кіловатів сонячних панелей, які закривають наше підприємство десь на 25 відсотків за споживання електроенергії. Це дає нам можливість утримувати тариф, який у нас є. В нашому тарифі близько 47 відсотків — вартість енергетики», — розповідає Андрій Макоєд.

Насосна станція. Фото:

Насосна станція. Фото:

Зі слів посадовця, нині тариф за водопостачання та водовідведення сумарно сягає майже 40 гривень за кубометр води.

«Ціни на енергетику ростуть, а тариф ми майже не підіймали. Наразі тільки в цьому році ми його підняли на 7-8%», — Андрій Макоєд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...