Новини компаній
16:37, 24 вересня
Класи захисту бронеплит за стандартами НАТО та ДСТУ
Новини компаній
Бронежилети, які використовують бійці в зоні бойових дій, обовʼязково містить бронеплити. Саме вони є основним елементом захисту від куль, уламків. Від того, який саме тип бронеплит стоїть у бронежилеті, буде залежати захист бійця. Важкі сталеві плити, комплект яких може важити до 10 кг, безумовно здатні втримати ураження кулі різного калібру, однак використовувати таку військову амуніцію протягом довгого періоду часу було просто неможливо.
Сьогодні виробники, як-от «Українська Броня», пропонують клієнтам полегшені бронеплити, які можуть мати найвищий рівень захисту і при цьому залишаються надійними та легкими. До прикладу, одні з найкращих плит в асортименті «Українська Броня» — бронеплити 3 класу мають вагу лише 2,5 кг. Тож, обираючи бронежилет, обов'язково враховуйте, який саме тип плит буде потрібен для захисту тіла від ураження у вашому випадку.
Класи захисту бронеплит за стандартами НАТО та ДСТУ
Дуже важливим аспектом є саме клас захисту плит. Не сьогодні в різних країнах світу діють різні стандарти. В Україні дотримуються ДСТУ, за яким броня поділяється на 6 класів, та нерідко можна побачити у характеристиках виробу рівень за NIJ (який передбачає 4 класи). Під час балістичних випробувань розраховується відстань вистрілу, калібр кулі або розмір уламку, швидкість польоту, та фіксуються типи пошкоджень. Залежно від того, наскільки серйозні пошкодження вдається стримувати матеріалу, буде визначатися міцність, надійність та якість бронеплити.
Найбільший попит мають плити класу захисту NIJ IV, NIJ III. За ДСТУ це плити 3,4 та 6 класу. Різниця між ними полягає у можливості стримувати кулі різного калібру, і відповідно захищати користувача від уражень.
Наприклад, в асортименті компанії «Українська Броня» представлені три види плит для плитоносок:
- Плити 3 класу, виготовлені з надвисокомолекулярного поліетилену, який дозволяє стримати кулі калібром 7,62 та 5,45 з відстані 10 м. Вона може забезпечити захист тіла для військовослужбовців, які не будуть знаходитися безпосередньо в місці проведення бойових дій.
- 4 класу — матеріал виробництва карбід кремнію із шаром надвисокомолекулярного поліетилену. Здатні витримати влучання кулі ЛПС з відстані 10 м.
- 6 класу — найбільш міцний та надійний захист, мають легку вагу за рахунок використання оксиду алюмінію та надвисокомолекулярного поліетилену. Витримують влучання кулі калібру 7,62 - Б32.
Сталеві плити в багатьох випадках матимуть приємнішу ціну, але відчутно велику вагу. Також нерідко проблеми виникають під час використання плит, коли вони неправильно розміщуються, або мають не той вигин. Використовуючи сучасні технологічні матеріали, виробники, як-от «Українська Броня», створюють плити мультивигнутої форми, що максимально щільно прилягають до тіла, та хорошими балістичними властивостями та водночас невеликою вагою, що дозволяє залишатися ефективним в бою тривалий час.
Види захисних бронеплит за типом матеріалу
Матеріал виробництва балістичного захисту — один із вирішальних аспектів, оскільки впливає і на властивості виробу, і на комфорт користувача. Замість сталевих важких плит можна обрати більш легкі з надвисокомолекулярного поліетилену або кераміки, при цьому їх захисні властивості будуть такими ж або кращими залежно від обраного класу.
Для того, щоб ваша плитоноска мала всі необхідні елементи, можна звернутися за допомогою до фахівців «Української Броні», які спеціалізуються на розробці та виготовленні таких виробів. Вони допоможуть підібрати полегшені бронеплити, які будуть забезпечувати високий рівень захисту та дозволять вам залишатися мобільним під час виконання поставлених задач.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:22
Вчора
21:34
18 листопада
19:35
18 листопада
09:32
18 листопада
23:12
15 листопада
17:10
15 листопада
live comments feed...