• Головна
  • Виявляти вибухівку продовжують вибухотехніки на Миколаївщині
09:40, 27 грудня 2024 р.

Виявляти вибухівку продовжують вибухотехніки на Миколаївщині

Виявляти вибухівку продовжують вибухотехніки на Миколаївщині , фото-1

Після деокупації територій Миколаївської області вибухотехніки продовжують виявляти небезпечні залишки, що зосталися після бойових дій — від гранат і мін, до касетних боєприпасів.

Від початку російської агресії піротехнічні підрозділи залучалися понад 9 тисяч разів для вилучення небезпечних предметів.

Які саме предмети знаходять спеціалісти, чому вони небезпечні, і як діяти у випадку виявлення знахідок — розповів вибухотехнік Олександр Галькевич.

На деокупованих територіях вибухотехніки знаходять звичайні іграшки. Всередині них — вибухонебезпечні предмети: реактивні та інженерні міни, детонатори, ручні гранати, набої різних видів та навіть саморобні вибухівки. Найчастіше трапляється граната Ф-1, виготовлена з чавуну, каже Олександр.

“25 метрів — небезпечна зона. Розліт осколків являється до 200 метрів. Краще вже не підходити до неї. Як ви побачили, зупинилися, поглянули, що нічого немає, викликали 102 і вже далі вибухотехніки приїдуть”, — розповідає Олександр Галькевич.

Виявляти вибухівку продовжують вибухотехніки на Миколаївщині , фото-2

Граната Ф-1

Під час активних обстрілів Миколаєва у 2022 році, російська армія використовувала касетні боєприпаси. Їх й досі знаходять на території регіону. Снаряд несе у собі 350 уламкових елементів, що при розкритті капсули уражають площу.

“Скоріш за все, воно буде знищуватися на місці, бо його не можна транспортувати. Є кумулятивно-осколковий елемент типу 3Б30. Також використовуються в смерчах стабілізатори, завдяки яким зводиться кумулятивна воронка. Осколкові елементи вражають техніку і людей. Не потрібно до нього підходити або вважати, що це іграшка, і брати її до рук, тримати за стабілізатор, або розкручувати”, — розповідає вибухотехнік.

Боєприпаси знаходять в іграшках: у Миколаївській області вибухотехніки продовжують виявляти вибухівку

Також фахівцям зустрічаються протипіхотні фугасні міни, що запускають зі “Смерчів”, “Ураганів” та “Градів”. А спрацьовує елемент від п’яти кілограмів ваги.

“Вона не вбʼє, але стопу може відірвати. Їх близько 64 штук в одній касеті. Якщо побачили одну — стовідсотково, їх дуже багато. Близько двох-чотирьох на одному квадратному метрі”, — пояснює Олександр Галькевич.

Виявляти вибухівку продовжують вибухотехніки на Миколаївщині , фото-3

Протипіхотна фугасна міна “Лепесток”

Що робити, якщо ви натрапили на предмет, схожий на вибухонебезпечний

-не наближайтесь близько до предмета, ні в якому разі не чіпайте його та не рухайте;-зателефонуйте до Служби порятунку “101” або поліції “102”;-за можливості відгородіть місце та повідомте людей навколо про небезпеку;-зафіксуйте точний час, коли ви виявили знахідку;-припиніть будь-які роботи поруч із предметом; організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду фахівців й не допускайте туди сторонніх людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...